ضوابط و مقررات ساخت مهر

شما در صورتی می‌توانید مهری را سفارش دهید که مالک و دارای حق ساخت آن مهر باشید. مالکیت شما برای ساخت مهر بر اساس نوع مدرک ارائه شده توسط شما مشخص خواهد شد.

مهر شخصی (نام و نام خانوادگی) :

 • تصویر کارت ملی صاحب مهر

مهر پزشکی و پرستاری :

 • تصویر کارت نظام پزشکی یا پرستاری (در صورتی که شماره نظام صادر شده است اما کارت تحویل داده نشده ، تصویر پروفایل سازمان نظام پزشکی یا پرستاری به همراه تصویر کارت ملی)

اینترن‌ها :

 • تصویر کارت دانشجویی

مهر مهندسی :

 • تصویر پروانه فعالیت و یا تصویر کارت عضویت نظام مهندسی

مهر وکالت :

 • تصویر پروانه وکالت

مهر شرکت :

 • در صورتی که شرکت تا کنون دارای مهر نبوده ، تصویر آگهی تاسیس شرکت و تصویر کارت ملی یکی از دارندگان حق امضاء شرکت
 • در صورتی که شرکت پیش از این دارای مهر بوده ، تصویر نامه درخواست در سربرگ رسمی شرکت به همراه مهر و امضا

مهر اداره یا سازمان دولتی :

 • تصویر نامه درخواست رسمی در سربرگ سازمان مربوطه به همراه تصویر کارت ملی شخص تحویل گیرنده (در متن نامه باید نام و کد ملی شخص تحویل گیرنده قید شود)

مهر امضا :

 • امضاء شخصی (اسم و فامیل و امضاء) : تصویر کارت ملی
 • امضاء مربوط به ادارات / سازمانها / شرکتها : تصویر نامه درخواست رسمی در سربرگ سازمان مربوطه به همراه تصویر کارت ملی شخص تحویل گیرنده (در متن نامه باید نام و کد ملی شخص تحویل گیرنده قید شود)

مهر مغازه ( اصناف ) ، فروشگاه‌ و مشاور املاک :

 • در صورت داشتن جواز کسب : تصویر جواز کسب به همراه تصویر کارت ملی صاحب جواز

مهر نمایندگی بیمه‌ها ، شرکت‌ها ، فروشگاه‌ها و برندهای داخلی :

 • تصویر مجوز فعالیت نمایندگی به همراه تصویر کارت ملی (برای اشخاص حقیقی)

مهر بازرگانی :

 • تصویر کارت بازرگانی

مهر شناور (کشتی ، لنج ، یدک کش و . . .) :

 • تصویر گول شناور همراه با تصویر کارت ملی مالک

مهر مسجد یا حسینیه و مهر هیئت های مذهبی :

 • تصویر نامه رسمی از سازمان اوقاف یا سازمان تبلیغات به همراه تصویر کارت ملی شخص تحویل گیرنده (در متن نامه باید نام و کد ملی شخص تحویل گیرنده قید شود)

مهر وبسایت‌ و فروشگاه‌ آنلاین :

 • تصویر یا لینک نماد الکترونیک و تصویر کارت ملی صاحب نماد
 • بدیهی است که اگر شما مدرک مورد نیاز را ارائه ندهید و یا صحت مدراک ارائه شده توسط شما مورد تردید قرار گیرد و یا به هر نحوی شما مالک مهر شناخته نشوید ، سفارش شما انجام نخواهد شد و اگر مبلغی به عنوان خرید در سایت پرداخت کرده باشید این مبلغ با کسر ضرر و زیان وارد شده به مهرآسان به شما بازگردانده خواهد شد.
 • در صورت احراز صلاحیت ساخت مهر ، تمامی مسئولیت‌های حقوقی و کیفری ساخت و استفاده نادرست از مهر مربوط به سفارش دهنده می‌باشد و مهرآسان هیچ گونه مسئولیتی را در این زمینه نمی‌پذیرید.
 • مهرآسان تعهدی در قبال حذف فاکتورهای ثبت شده نخواهد داشت . قبل از ثبت فاکتور و پرداخت نهايی ، فايل خود را بررسي کنيد (به لحاظ سايز ، تعداد ، مبلغ ، زمان ساخت و … )

پاسخگويی مهرآسان با توجه به مطالب گفته شده در ضوابط و مقررات می‌باشد . لذا مطالعه اين صفحه ضروری است.

مهرهای غیرقابل ساخت :

هر نوع مهری که شما صاحب و مالک معنوی آن شناخته نشوید و یا به هر نحوی هویت و صلاحیت شما توسط مهرآسان احراز نگردد.

قوانین و ضوابط تایید طرح نهایی مهر

طرح نهایی تمام سفارشات قبل از ساخت به صورت فایل PDF برای سفارش دهنده ارسال میشود ، لذا به منظور مشاهده ابعاد واقعی مهر روی کاغذ آن را پرینت بگیرید ، سفارش دهنده لازم است تمامی کلمات ، اعداد ، شکل‌ها ، خطوط و اندازه‌ها را از نظر صحیح بودن و نیز املای کلمات به دقت بررسی نماید . هرگونه اشکال و اشتباه پس از تایید نهایی متوجه سفارش دهنده بوده و مهرآسان هیچ‌گونه تعهدی در قبال طرح‌های تایید شده با وجود اشتباه نخواهد داشت. در صورت وجود اشتباه در طرح نهایی پس از تایید آن (حتی اگر از طرف مهرآسان بوده باشد) هزینه ساخت مجدد از سفارش دهنده اخذ خواهد شد .

قوانین و ضوابط ارسال سفارشات مهرآسان

تایید طرح نهایی برای مهرهای ژلاتینی و لیزری لازم است حداقل تا ساعت 13 روز کاری قبل از ارسال سفارش توسط سفارش دهنده اعلام شود (تایید طرح در روز پنجشنبه تا ساعت 12 امکان‌پذیر است). برای مهرهای برجسته و فلزی 3 روز کاری و برای مهرهای برنجی جهت مهر و موم 5 روز کاری پیش از زمان ارسال باید انجام شود. در صورت تایید پس از زمان‌های فوق ارسال سفارش با تاخیر روبرو خواهد شد.

سفارش دهنده لازم است آدرس خود ، شامل خیابان اصلی ، کوچه ، پلاک ، طبقه و واحد و همچنین کدپستی خود را به صورت دقیق و کامل در قسمت مربوطه یادداشت نماید. هرگونه اشتباه و برگشت سفارشات ناشی از عدم درج صحیح و کامل آدرس متوجه سفارش دهنده بوده و مهرآسان تعهدی در قبال ارسال مجدد سفارش در همان روز ندارد.

کلیه سفارشات در محدوده منطقه آزاد اروند توسط پیک ارسال می‌شود. تحویل سفارشات در جلوی درب اصلی ساختمان (درب کوچه یا خیابان) می‌باشد و سفارش دهنده لازم است سفارش خود را در محل فوق تحویل بگیرد. همچنین پیک با شماره تلفن همراه سفارش دهنده جهت تحویل سفارش تماس خواهد گرفت. در صورت عدم پاسخگویی و یا در دسترس نبودن تلفن همراه تحویل گیرنده ، سفارش به مرکز توزیع مهرآسان برگشت داده می‌شود و ارسال مجدد سفارش فقط در روزهای آتی میسر خواهد بود. مهرآسان تعهدی در قبال ارسال اینگونه سفارشات در همان روز نخواهد داشت. همچنین ارسال در محدوده منطقه آزاد فقط در بازه تعیین شده امکان پذیر بوده و به هیچ عنوان ارسال زودتر از موعد و یا ارسال در ساعت خاص میسر نمی باشد. همچنین پس از ثبت سفارش امکان تغییر ساعت و یا بازه وجود نخواهد داشت.

سفارشات تمامی شهرها به غیر از محدوده منطقه آزاد اروند توسط پست پیشتاز و یا تیپاکس ارسال می‌شود. مهرآسان کلیه سفارشات پستی را پس از تکمیل به مراکز پستی و یا تیپاکس تحویل خواهد داد و شماره پیگیری پستی را از طریق پیامک به اطلاع سفارش دهنده می‌رساند. کلیه تاخیرها ناشی از عدم ارسال به موقع توسط پست یا تیپاکس متوجه مهرآسان نبوده و سفارش دهنده می‌تواند با استفاده از شماره پیگیری اعلام شده از پست منطقه خود و یا دفتر تیپاکس پیگیری‌های لازم را انجام دهد. همچنین سفارشاتی که توسط تیپاکس ارسال می شود شامل قوانین ارسال رایگان نبوده و کرایه حمل به صورت پس کرایه و به عهده سفارش دهنده می باشد.

سفارشاتی که نحوه تحویل آن‌ها «تحویل در دفتر مهرآسان» انتخاب شده است فقط در دفتر مهرآسان به سفارش دهنده و یا نماینده سفارش دهنده تحویل داده شده و مهرآسان هیچ‌گونه تعهدی جهت ارسال آن‌ها نخواهد داشت.